ZOO KONTAKT

Úvod Váš tipZOO KONTAKT

ZOO KONTAKT vás srdečne pozýva do novootvorenej kontaktnej zoologickej záhrady kde sa môžete s našimi zvieratkami stretnúť v bezprostrednej blízkosti.

  •     Už vám na hlave sedel papagáj?
  •     Držali ste niekedy v náručí ježka?
  •     Skúsili ste niekedy zodvihnúť polmetrovú suchozemskú korytnačku?
  •     Viete akú huňatú srsť majú ovečky?
  •     Hladkali ste niekedy malú jelenicu?

Nie?

Tak príďte a zažijete s nami oveľa viac.

 

O nás.

Na začiatku bola len láska a úcta k zvieratám, osobné kontakty na záchranné stanice a zoologické záhrady a málo peňazí, čo s tým? Chceli sme zoo, to bol náš sen, to bol náš cieľ... ale, nechceli sme zoo, kde by sa pozeralo na zvieratká z pár metrov a návštevníci si nosili domov fotky spoza mreží... chceli sme niečo iné... chceli sme vyplniť prázdnu spojnicu medzi zoo a hospodárskym dvorom a hlavne: nechceli sme robiť bariéru medzi zvieratkami a ľudmi...

Náš život je plný bariér, stále sa pohybujeme v obmedzeniach... my sme ich nechceli, chceme naopak zbúrať bariéry, chceme, aby sa ľudia vrátili k prírode, chceme, aby si vo svojich srdciach opäť našli miesto pre lásku k zvieratám a to nie je možné  bez kontaktu so zvieratami... a tak, jedného pekného slnečného dňa prišiel nápad s vybudovaním tej inej, netypickej zoologickej záhrady. KONTAKTná ZOO... ZOO KONTAKT!!!

A zrazu nápad dostával čoraz jasnejšie kontúry... výsledkom sú otvorené ohrady a voliéry s voľným prístupom ku zvieratkám.

Nemusíte letieť do Afriky, aby ste z jeepu videli pštrosa, u nás ho môžete pozorovať z milimetrovej blízkosti aj si ho pohladkať, pani lama z Južnej Ameriky vás obdarí kráľovským pohľadom a môžete skúsiť akú hustú má srsť, naše veľké korytnačky vám popravia vaše doterajšie vedomosti a pomalosti a liknavosti týchto zvierat, lebo ak budete chodiť v ohrade popri jednej z nich, udiví vás, že pomalým krokom im nebudete stíhať:)

Dnešné panelákové detičky už žiaľ ani nepoznajú rozdiel medzi typickými zvieratkami, ktoré boli súčasťou každodenného života našich starých rodičov a prarodičov na dedinách, nepoznajú rozdiel medzi sliepočkou a kačičkou, nevedia ako robí kozička a ovečka... u nás môžu zblízka pozorovať nielen ako sa zvieratko správa, ako papá, aké zvuky vydáva, ale môžu si ho pohladkať alebo si zvieratko pritúliť... chceme vám a vašim deťom poskytnúť kontakt a vzdelávanie tou najjednoduchšou a najprirodzenejšou formou, aká je možná... osobným kontaktom a skúsenosťou doslova na vlastnej koži:) Prajeme si z celého srdca, aby ste si všetci od nás odniesli zážitky z blízkosti zvierat, ktoré ostanú dlho nielen vo vašich mysliach ale najmä vo vašich srdciach.

 

 Kontakt:

ZOO Kontakt 
Ráztocká cesta 
Liptovský Mikuláš

Otváracie hodiny od 8:00 do 20:00

Tel.: +421 948 290039 
E-mail:  zookontakt@zookontakt.sk

Web: www.zookontakt.sk